*Výchova a výcvik

2. ZPRÁVA

Tak Bonnie už má něco přes půl roku a mám takový pocit, že se toho od minule moc nezměnilo, teda kromě toho, že váží krásných 22,5kg.

Výchova

Musím říct, že Bonnie je opravdu hrozný raubíř, pořád výmýšlí co kde kdy jak do něčeho kousnout, je strašně aktivní a neustále si vyžaduje pozornost. Nejvíc ze všeho jí snad vadí, když před ní člověk telefonuje, to se může zbláznit - štěká, kouše, skáče, točí se dokola a provádí všelijaké lumpárny.

Doma už se Bonnie taky nikdy nevyčurá, pokaždé si řekne kňourání u balkonových dveří. Jen je pořád taková divočejší, akorát ji musím pochválit v tom, že doma už nic neničí, z toho vyrostla opravdu brzo (i když už bylo na čase, okousaná postel, skříňky a gauč už bylo až až :D).

 

1. ZPRÁVA

Ták a první zpráva je tady, venku se nám zatáhlo a Bonnie usla s mamkou na gauči :)

 

Výchova

- Bonnie je už doma klidnější, začíná vnímat co může a co ne, kam čůrat a kam ne atd. Na záchod chodí na podložku, ale to jen ve výjímečných případech jako třeba v noci, přes den se snažíme chodit co nejčastěji ven, když potřebuje už si někdy příjde sama k balkónu a kouká ven. Zatím je ale hodně závislá na naší přítomnosti, takže už teď se snažíme nechávat ji třeba samotnou v pokoji, nebo běhat na zahrádce, když se k ní vrátím dostane pochvalu a piškot za to, že vydržela sama bez kňučení a neplech. Nic nebereme na lehkou váhu, chci aby byla Bonnie připravená až odcestujeme do Opavy :) Sice je to ještě malý raubíř - kouše a líže koberce, nebo hlodá stůl, ale když řeknu "fuj" pochopí to.

 

Výcvik

- S výcvikem to taky není jednoduché, ale Bonnie je přece šikulka. Momentálně docela zdatně ovládáme povel "SEDNI" (už i bez piškotu), na přivolání "BONNIE, KE MĚ" reaguje jak kdy, když ji cvičím na zahradě přiběhne vždy, když je ale okolo rušivý lement (kočka nebo doma nějaký zvuk) vykašle se na mě. Docela nám už jde  povel "MÍSTO", přiběhne, sedne si na místo, ale ještě neví co je to zůstaň, tak si zase odběhne :) Na povel "BONNIE TLAPKA" zvedne tlapu a podá mi ji, to se bude hodit např. při špatném počasí a omývání tlapek vlhkou hadrou. Momentálně začínáme s tréninkem povelu lehni, pusť a postoj, zamozřejmě ale nezaostáváme ostatní povely, které už známe a cvičíme je stále dokola dokud nebudou perfktní! Stejně tak je důležité ukazování zoubků na příp.  výstavách, takže Bonnie už teď šahám do tlamy aby nám časem nepokousala rozhodčí :) V nejbližší době se chystáme na obhlédnutí cvičáku.